Klíč ke spokojenosti

Posted under Bydlení On By

Ne všichni na svět jsou šťastní. I když denně potkáváme člověka, který vypadá naprosto normálně a tak, že ho nic netrápí, může se za dveřmi jednat o člověka, který je utrápený a smutný a hodně trpí. To ale mnohdy ani nemusíme poznat, protože lidé mají ve zvyku to skrývat a neukazovat světu, protože se lidé bojí druhým ukázat, že mají také problémy a že jsou někdy smutní. To jsme si ale všichni způsobili sami. Kdybychom takovým lidem, kteří mají problémy pomohli, nikdy by se nikdo jiný nebál ukázat, když je smutný. Tím, že jsme se ale k takový lidem někdy otočili zády se lidé celkově naučili přetvařovat a zakrývat své emoce, hlavně ty negativní emoce. To je ale špatně, všechno bychom ze sebe měli dostat ven a nebát se to dostat ven, protože to jediné nám pomůže. Nebojte se lidem ukázat svou smutnou a zničenou stránku, své slabé já. Možná, že když jim ho ukážete, tak ukážou někdy zase to svoje a nebude na světě existovat tento strach ukázat své city.

emoce

Zajímavá otázka je, co je vlastně ten klíč ke spokojenosti. Je toho rozhodně víc, nejedná se pouze o jednu věc, jeden aspekt, ale je třeba se na to dívat z více stran, záleží, kde se ten člověk momentálně nachází. Pokud je doma, rozhodně by se doma měl cítit nejlíp ze všech míst na světě. Někdo se ale dobře necítí, má například problémy v rodině. Někdo má rodinu super, ale necítí se dobře u sebe doma. Zkuste si v tomto případě nějak změnit váš interiér, požádejte bytového designéra a podobně. Potřebujete totiž ve svém životě něco změnit, klidně i vaše bydlení.

designér

V práci by měl člověk kolem sebe mít dobrý kolektiv, jinak se mu pracovat dobře nebude. Ať je to sebelepší práce, když nemáte v práci přátele, nebo s těmi lidmi alespoň nevycházíte, nemáte šanci se v práci cítit dobře, pokud máte kolegy nějak znepřátelené nebo jsou na vás zlí. Pokud se toto všechno děje, změňte práci. Nebojte se toho. Je to normální a je to přeci váš život, vy tam pracujete. Za vás pracovat nikdo nebude.