Stěhujeme se na chalupu

Posted under Společnosti On By

Rozhodli jste se prodat městský byt a odstěhovat se natrvalo do rekreační oblasti? Podobné řešení provedla před vámi již řada lidí s vědomím, že dávají přednost raději poklidnému životnímu stylu, blíže přírodě, a obětují mu mnohdy i slibnou pracovní kariéru. Práce totiž není vše a přeroste-li vám přes hlavu a stanou se z vás kancelářští workoholici, život vám uběhne mezi prsty a uvědomíte si, že jste jej promarnili mnoha zbytečnostmi.

přepravní dodávka

Jakmile se přiblíží den D, a budete mít vše připraveno k odjezdu a věci důkladně zabalené, bude čas usednout do stěhovacího vozu. Rádi bychom vám připomněli, že chcete-li ušetřit za stěhovací firmu, nebude to žádný problém, pokud jste alespoň trochu šikovní a fyzicky zdatní. Zvládnete to sami i s pronajatým vozem z půjčovny dodávek v Praze 6.

krabice na stěhování

Dodávku si rezervujte v předstihu několika týdnů, podobně, jako kdybyste prováděli rezervaci u stěhovací firmy. Budete pak mít jistotu, že se váš záměr uskuteční.

Nezapomínejte na pojištění – pronajímatelé vozidel mají vozy zajištěné proti všem typům negativních událostí, o ně nemusíte mít starost, ovšem starost mějte sami za sebe. Před převzetím vozidla mějte sjednané pojištění pro případ, že byste vůz poškodili, byť nechtěně, např. při nakládání břemen nebo při parkování. Bude po vás požadována náhrada škody, a ta nemusí být zrovna malá. Pojištění vám vaše výdaje v takových situacích výrazně zbrzdí.

Stěhujte se přes noc – chcete-li zmírnit pravděpodobnost nějakého problému, přestěhujte se v nočních hodinách. V této době je na silnicích minimální provoz, což sníží pravděpodobnost dopravní nehody, a v noci také zřejmě nebudou nikde žádné zácpy a kolony. Zároveň nebudete terčem pohledu různých zvědavců nebo dokonce nepřejících sousedů, kteří vyzvídají a zbytečně vás zdržují nebo vás mohou i slovně napadat. Čím méně lidí o vašem záměru bude vědět, tím lépe.