Půjčka by se mohla hodit

Posted under Ekonomika On By

Ani v tom nejjistějším podnikání a ani v případě toho nejspolehlivějšího a nejvýkonnějšího podnikatele nelze doufat v jistotu, že se podnikání bude vždycky skvěle dařit a že toto bude vynášet. Vždycky je tu jisté riziko, že něco nebude vycházet tak, jak by mělo, a že se třeba nebude ani trochu dařit po finanční stránce. Což není pochopitelně ani trochu žádoucí, ale tak už to na světě chodí.

drobné mince

Vždy ale platí, že i podnikatelé jsou jenom lidé, a i oni tudíž potřebují dostatek peněz. který jim ale neúspěšné podnikání nabídnout nemůže. A co potom s tím? Kde vzít nepostradatelné peníze, když se je podnikatelskými aktivitami nepodaří vydělat? To má podnikatel zavřít firmu a jít žebrat?

To pochopitelně ne. I když… I když ono to tak nejednou vypadá. A to ve chvíli, kdy někdo podobný zamíří do banky, aby tam požádal o tolik potřebnou půjčku. Protože banky jsou při poskytování půjček hodně přísné a žadatel aby se tedy před jejich úředníky často pomalu plazil po kolenou. I když to samozřejmě nepomůže. Když nemá podnikatel vysoké příjmy, dobře vypadající daňové přiznání a čisté registry dlužníků, má zkrátka smůlu.

počítání peněz

A tak můžeme být vlastně rádi, že existuje nejen bankovní, ale i nebankovní sektor. Nebankovní americká hypotéka totiž často nezklame ani v případě těch z podnikatelů, kterým se v bance nevyhoví. U té je nezbytnou podmínkou vlastnit nemovitost, která by se dala využít jako zástava a záruka splácení. Což mnohý podnikatel může nabídnout. A když se nabídne taková záruka, není problém aspoň nebankovní hypotéku dostat. Záhy, výhodně, na krátkou stejně jako dlouhou dobu, ve výši třeba až sedmdesáti procent odhadní ceny zastavené nemovitosti.

Podnikatelé tedy mají kam se v tísni obrátit. Nemusí nezbytně krachovat a vzdávat se svých snů jenom proto, že to třeba občas nevynáší tolik, kolik by to vynášet mělo.