Proč bychom měli pít matchu?

Posted under Výrobky On By

Čaj matcha se stal v posledních letech velmi populární. Dnes dostanete v různých podnicích nejen obyčejný čaj, ale také matcha latté nebo dezerty. Jeho chuť je velmi specifická a říká se, že buď si ji naprosto zamilujete, nebo ji budete nenávidět. Jeho účinky jsou mezi čaji jedinečné, a proto je tak oblíbený.

matcha

Po sklizni se z čajových lístků odstraní stonky a lístky se rozemelou na jemný prášek, který je právě znám jako matcha. Zajímavé také je, že před sklizní jsou rostliny zakryté, aby na ně nedopadalo přímé sluneční světlo. Zvyšuje se tím obsah aminokyselin v rostlině. Matcha čaj má spoustu pozitivních účinků pro naše tělo. Stále probíhá ohledně tohoto čaje spoustu studií, ale výsledky dosavadních již ukazují, že se jedná o skutečně zázračnou rostlinu, která může být pro nás užitečná v mnoha zdravotních obtížích a také jako prevence před nimi.

Obsahuje spoustu antioxidantů. Ty pomáhají proti volným radikálům, které mohou zapříčinit poškození vašich buněk, které může nakonec vést až k různým chronickým onemocněním. Výzkumy také ukazují, že matcha pomáhá s funkcí vašeho mozku. Pomáhá k lepší pozornosti a zlepšuje krátkodobou paměť. K tomu napomáhá i množství kofeinu, který v matche je. Je ho více než v zeleném čaji.

matcha prášek

Matcha dokonce obsahuje látky, které jsou spojovány s prevencí proti rakovině. Podle studií a pokusů, které se dělali na zvířatech, dokáže zpomalit růst rakovinových buněk u některých typů nádorů. K úplnému prokázání ale bude třeba ještě dalších výzkumů.

Dokonce vám pravidelná konzumace může pomoci i při hubnutí. Stejné účinky známe i u zeleného čaje, ale u matchy, díky větší koncentraci účinných látek, může být tato pomoc efektivnější. Pomáhá se zrychlením metabolismu a vyššímu výdeje energie, což vede k efektivnějšímu spalování tuku už při mírném cvičení. Pokud se tedy snažíte hubnout, rozhodně zařaďte matcha čaj do svého pitného režimu.