Podnikání musí vynášet

Posted under Ekonomika On By

Když už se někdo vrhne na podnikání, očekává https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pocasi/otepli-se-az-na-5-c-ocekava-se-dest-se-snehem_459226.html od něj dostatečnou výnosnost. Prostě věří nebo aspoň doufá, že si tímto počínáním vydělá aspoň na normální život a pochopitelně i na udržování fungující firmy. Jenže co potká aspoň někdy spoustu podnikatelů? Pravý opak toho, co tu zaznělo. Někdy tito potřebují vydělávat aspoň určitý objem peněz, jenže se jim to z nějaké příčiny nedaří. A pak není podobným podnikatelům určitě do smíchu. Spíš je jim k pláči z toho, jaké neúspěchy na jejich firmu doléhají.

A jakmile se podobné problémy finančního rázu objeví, mělo by se zakročit. Postrádané peníze by se měly rychle sehnat. A to tak rychle, aby se jejich dočasný nedostatek na podnikání nestačil negativně podepsat.

cizí mince

Jenže když podnikání nevynáší, kde má toto provozující podnikatel peníze brát? Jednu kapsu má třeba prázdnou, druhou vysypanou, a to se pak velké peníze těžko seženou.

Ale sehnat se dají. A to tak, že si je takový podnikatel nebo firma od někoho vypůjčí. Ano, je samozřejmé, že to není dokonalost sama, že jde pouze o dočasnou záležitost, která v jednu chvíli pomůže se získáním peněz, jež se ale musí také vrátit, když nadejde čas, ale i to může být užitečné někomu, kdo má právě nyní problémy, z nichž se ale v budoucnu dostane a bude tedy schopný splácet.

polské bankovky

Ale to znamená logicky potřebu dokázat tomu, kdo může půjčku nabídnout, že se tato i vrátí. A to není v bankách jednoduché, protože tam se běžně prokazují vysoké příjmy a čisté registry dlužníků každého ze žadatelů. A ti, kdo to nesplňují, se se zlou potážou.

Ale díky tomu, že existují i hypotéky bez registru, to pak ještě není ztracené. Protože ty takové záruky nevyžadují a spokojí se i jenom se zástavou nemovitosti, která by se případně použila k uhrazení toho, co by dlužník nevrátil.

Díky nebankovním hypotékám tak může mít peníze spousta soukromníků. A kdekdo z nich díky tomu nezkrachuje.