Osvětlení vozidla patří k základnímu technickému vybavení

Posted under Výrobky On By

Nenakupujte autožárovky z druhé ruky nebo pochybného výrobce

Podezřele nízká cena a nedostatečné informace o produktu nevěstí nic dobrého a týká se to i autožárovek. Nakupujte je pouze z prověřeného zdroje a klidně můžete dát přednost značkovým žárovkám, protože zejména zde platí pravidlo, že značka a si udržuje svou image na základě kvality, spolehlivosti a deklarované dlouhé životnosti. Výměnu autožárovek můžete provádět sami, ale pouze tehdy, je-li k žárovce dobrý přímý přístup. U některých moderních aut je nutné demontovat část karosérie, a do toho se bez příslušného vybavení a zkušeností raději sami nepouštějte.

autoveterán Jaguar

Proč věnovat maximální pozornost seřízení světlometů

Domníváte se, že nastavit světla stačí jen jednou – již při výrobě, a že seřizování světel je jen zbytečný komerční humbuk? Není tomu tak a zároveň neseřízené světlomety mohou mít zásadní vliv na bezpečnost jízdy. Kupříkladu jimi můžete oslňovat protijedoucí vozidla a díky tomu může dojít i k čelní srážce a k závažným a někdy i smrtelným úrazům. Špatné je pochopitelně i to, že sami za volantem mžouráte a pouze odhadujete, co se nachází za horizontem, přitom byste měli mít při jízdě maximální komfort zajištěný zejména správnou viditelností.

auto Mercedes

Závady na světelném okruhu

Veškeré výrobky, které opouští brány továren, tedy i osobní automobily, jsou jen výrobky, a mohou být poruchové. A u vozidel je to navíc ztíženo tím, že jde o dopravní prostředky v pohybu, kde dochází k opotřebení součástek vlivem tření, vibrací, povětrnostních událostí, koroze, erozivních procesů a dalších skutečností. Porouchat a přestat pracovat se vám může úplně vše, od motoru až po světlomety. A právě světla mohou přestat pracovat kvůli závadě na obslužném relé 5j0941589 https://www.woocar.cz/produkty/rele-svetel-skoda-roomster-fabia-5j0941589/, a tak je dobré vědět, že existují náhradní díly i pro světla a veškeré příslušenství k elektrickým zařízením ve světelných okruzích.