O čem svědčí zápach koberce

Posted under Společnosti On By

Představte si, že očekáváte vzácnou návštěvu, například vaše přátele ze zahraničí, a ti budou u vás přespávat, abyste se společně v průběhu prodlouženého víkendu zajeli podívat na Máchovo jezero, na Šumavu k přehradě Lipno, do Českého Krumlova a na hrad Rožmberk nad Vltavou. Tato lákavá představa vám nedá spát a nadcházející program chystáte po celý týden velice pečlivě, do posledního detailu. Máte objednané stoly v restauracích a přichystané i nějaké upomínkové předměty, aby vaše setkání bylo opravdu na úrovni.

malování na koberci

Vaši přátelé konečně dorazí, posedíte v obývacím pokoji u výborné večeře a přijde čas uložit se ke spánku. Nabídnete jim nocleh na rozložené sedací soupravě, která umožňuje spaní poměrně nízko nad zemí. Vše probíhá hladce, až přijde okamžik, kdy se vaši kamarádi budou muset přiblížit k vašemu koberci. V tu chvíli nasají jeho vůni, a co se dál bude dít, raději nebudeme popisovat.

Když zakoupíte koberec, jeho vůni cítíte i zdáli, je to typický odér, stěží napodobitelný, a někteří lidé jej rádi čichají. Je to podobný rituál, jako když si např. koupíte novou knihu, ta také voní svérázným odérem. Jenže pokud koberec pouze vysáváte, sice pravidelně, ale pouze sáčkovým vysavačem, zůstávají v něm stopy nečistot, které jsou zašlapané mezi vlákna. Jde zejména o žluklý olej, který se ve vzduchu rozptýlí při vaření, a také „vůně“ vašich bosých chodidel. Kombinace těchto dvou pachů může některým lidem zvednout žaludek a rozhodně to není dobrá vizitka vaší domácnosti.

nohy na koberci

Až tedy budete hostit vaše kamarády, a nemusí být ani ze zahraničí, přesvědčte se zavčasu, zda koberec nepřipomíná vaše nošené ponožky, a pokud ano, pozvěte domů specialisty na čištění koberců, kteří jej zbaví nejen zápachu, ale i zašlapaných nečistot, které tam sáčkový vysavač po sobě zanechal, i když s ním vysáváte pravidelně každý týden.