Muži, hlavou rodiny?

Posted under Muži On By

Myslíte si, že muži jí jsou hlavou rodiny? Mnoho lidi se tohle myslí. Ale abych se přiznala, tak vůbec nevím proč. Protože vždycky když jsem u nějakých kamarádů anebo u někoho z rodiny, tak vidím, že spíše ženy jsou hlavou rodiny. Protože si vemte, že ženy doma nejvíce uklízí a také nejvíce vaří právě ony. Tak proč by byl muž hlavou rodiny?

Muži se berou moc vážně.

To je jenom kvůli tomu, že asi jsou jako chytřejší? Blbost! A to je podle mého názoru hloupé nařčení, nemyslíte? Podle mě je tohle pouze zažitý stereotyp, který bohužel stále přetrvává. Myslím si, že vůbec nikdo by se neměl nazývat hlavou rodiny. Podle mého názoru je to tak, že někdo vydělává prostě peníze a někdy se stará o domácnost. A takto je to úplně vyvážené. Přece je nemožné, aby chodili oba dva do práce od rána do večera, když taky někdo by nestihl doma navařit uklidit anebo se postarat o děti. A sice je možné, že děti můžete dát chůvě či samozřejmě někam do nějaké školky nebo kroužku, ale to zase nemá cenu mít děti, když na ně nemáte čas. A vždycky prostě někdo se musí uskromnit v tom, že bude pracovat méně, aby mohl být doma s rodinou.

I muži se mají starat o rodinu.

Tohle je alespoň můj názor. Nicméně ale myslím si, že i muži je to mají někdy těžké, ale někdy zase lehké. Například muži tu mojí lehké v tom, že na ně nejsou kladeny takové nátlaky kvůli péči o děti, tak jako na ženy. Myslím si, že i muži by se o své děti měli starat tak jako ženy. Nebo vy v tom vidíte nějaký rozdíl? Protože podle mého názoru i děti potřebují mužský vzor, tak vůbec nevím, proč se lidé některé zlobí, že děti jsou pouze v péči matky. Podle mého názoru je tohle úplně už zažitý stereotyp, který by se klidně mohl změnit. A jsme ráda, že například můj přítel takový není. Péči o domácnost a děti bereme úplně normálně a taky se v tom střídáme a není nám to nějak divné nebo ponižující. A co si o tom myslíte vy?