Máte rádi politiku?

Posted under Politika On By

Zajímáte se o politiku? Pokud ano, tak jistě sledujete asi nějaké televizní politické pořady.Anebo třeba alespoň nějaké časopisy nebo noviny, které se zajímá o politiku. A já jako dítě jsem se samozřejmě o politiku moc nezajímala. Víte, politika mě dříve nebavila. Raději jsem četla jiné knihy. Měla jsem ráda módu a kosmetiku, ale taky přírodu. O politiku jsem se zajímala později. A to mi bylo asi šestnáct nebo sedmnáct let. Bylo to asi na konci střední školy. Zaujalo mě, jak se lidé hádají kvůli politice. Co je na politice tak zajímavého? Co je na politice tak zábavného, že se lidé kvůli tomu hádají? A proč se hádají kvůli lidem v politice? A na tyhle otázky jsem si nedokázala odpovědět, protože jsem si sedla k počítači a hledala jsem různé informace, které by mi politiku nějak přiblížily. Našla jsem mnoho informací o politice. Něco mě zaujalo a něco ne.

Politika je všude ve světě.

Nicméně jsem se dozvěděla, že mnoho lidí se zajímá o politiku. Někdo ale jenom z toho důvodu, aby se hádal. A někdo se zajímá o politiku tak, že ho to vážně baví. Někdo dokonce chce být poslancem. Vás by bavilo být poslanec? Mě asi ne, každý by mě asi pak pomlouval. Nicméně ale politika není tak dokonalé téma na první rozhovor.

Čtete o politice noviny?

Protože když jsem slyšela některé lidi, jak se baví o politice, nikdy to nedopadlo dobře. Většinou se lidé kvůli politice hádají, protože mají odlišné názory. A je logické, že když lidé mají odlišné názory, tak si každý stojí za svým. Nikdo se nechce vzdát svého názoru a chce mít svou pravdu. To je jasné, já to chápu. Ale vážně se někomu vyplatí se hádat kvůli politice? Proč si raději nezajdou lidé na drink anebo na dobrou kávu, než aby se hádali o politice, když stejně nic nevyřeší? To já jsme takového názoru, že bych se o politice raději nebavila a už vůbec ne na prvním rande. Taky s tím mám špatnou zkušenost. Alespoň jsem se poučila.