Kvalitní řecký olivový olej využijete i jinak, než v kuchyni

Posted under Výrobky On By

Kvalitní olivové oleje nakupujeme zejména pro využití v kuchyni. To ale není zdaleka jediné jejich využití. Na mnoha zdrojích na Internetu se můžete dočíst, že velmi kvalitní extra panenské oleje jsou ideálním výživovým prvkem pro vstřebávání pokožkou. Tím se do krevního oběhu dostanou živiny podobně, jako kdybychom je nechali projít trávicím traktem, a zároveň se vstřebají i do všech vrstev kůže, což ocení zejména lidé starší, kteří trpí na vrásky a další kožní defekty spojené s předčasným stárnutím.

olivový olej

Tělové mléko

Některá tělová mléka a krémy obsahují tolik nežádoucích látek, až je s podivem, že je vůbec lidé používají. Přitom existuje docela elegantní a mnohem zdravější a také účinnější řešení – docela „obyčejný“ kvalitní řecký olivový olej. Musí být ovšem extra panenský, lisovaný za studena, nerafinovaný a v BIO kvalitě. Máte zároveň jistotu, že do své pokožky nevtíráte žádné toxické chemikálie.

olivové oleje

Olejem stačí potírat pokožku těla po koupeli, anebo kdykoli ucítíte potřebu, že je kůže popraskaná, spálená ze sluníčka nebo přeschlá například kvůli kontaktu s některými saponáty. Olej lze používat i po holení, protože pomáhá lépe zacelit drobné ranky a oděrky a zároveň vyživí pokožku po kontaktu s holicí pěnou či gelem.

Olivový olej na masáže

Masáže někteří lidé přirovnávají k sexu a prožitek dokonalé rozkoše a slasti na masérském stole si chtějí dopřát častěji. Maséři k tomu používají celou řadu přípravků, ovšem jedním z nejlepších je právě opět olej z oliv. A proč jsou masáže tolik oblíbené i ze zdravotního hlediska? V podstatě tu jde o dvě rozdílné věci – jednak prokrvíte tkáně a docílíte tím jejich lepšího uvolnění, odblokování a regenerace, a zároveň vyživíte tělesné buňky živinami z olivového oleje, který obsahuje kromě vitamínu E a kyseliny olejové i mnoho dalších příznivých látek, minerálních a stopových prvků a vitamínů.