Kdy je vhodné použít kyslíkové tablety do vířivky

Posted under Výrobky On By

Stále více lidí má na zahradě kromě bazénu také vířivku, často s ohřívanou vodou. Je to pochopitelné, neboť pokud si chceme odpočinout, nabízí lepší podmínky než klasický bazén. Teplá voda uvolňuje svaly a bublinky je jemně masírují, což vede k jejich uvolnění a relaxaci. To je ideální zvláště po těžké práci. S její vzrůstající popularitou je však samozřejmé, že se na trh dostaly také přípravky, které nám mají pomoci s údržbou nebo zlepšit náš zážitek. A jednou z nich jsou i kyslíkové tablety do vířivky. Ty se mohou na první pohled zdát zbytečné, avšak rozhodně mají svůj účel.

klasická zahradní vířivka

V první řadě je nutné si říci, o co se vlastně jedná. Jde o tablety, které obsahují molekuly kyslíku. Ty se rozpuštěním uvolní a začnou cirkulovat ve vodě. K čemu to ale může být dobré? Popravdě, je zde hned několik důvodů, proč je použít. Tím prvním je, že se díky nim budou tvořit lepší a silnější bubliny. Ty nám pak poskytnou mnohem lepší a účinnější masáž. Tak se ve vířivce mnohem lépe uvolníme, což ocení veškeré naše svalstvo. Díky tomu se můžeme snadněji zbavit i některých bolestí, které s nimi souvisí.

koupání ve vířivce

Ovšem to není vše, co pro nás mohou udělat. Tyto velké bubliny budou také procházet celým systémem. Ten se tímto řádně pročistí, neboť aktivní kyslík funguje jako dobré činidlo. To ostatně můžeme vidět i na tom, že jej obsahuje mnoho čisticích prostředků. Díky tomu nám hrozí mnohem menší riziko, že se ucpou trysky. Tím se sníží https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/sn%25C3%25AD%25C5%25BEit náklady na údržbu, což je rozhodně něco, co ocení každý z nás, zvláště v dnešní době, kdy dochází k prudkému zdražování. Jistě, můžeme namítnout, že ony tablety samotné také něco stojí, avšak věřte, že se vám vynaložená částka vrátí. Je tedy jasné, že se vyplatí je používat, samozřejmě však s mírou. Jejich nadměrné užívání by totiž mohlo vířivku nakonec poškodit, především pak již zmíněné trysky. Voda bohatá na kyslík navíc představuje dobrou živnou půdu pro řasy a sinice. A na ty je rozhodně dobré dávat si pozor.