Jaký plot vybrat na vaši zahradu?

Posted under Výrobky On By

Pokud stavíte nový domeček nebo přestavujete ten stávající, pak určitě víte, že vás čeká i úprava zahrady. A pokud kolaudujete celý domeček, pak jistě víte, že ke kolaudaci musí mít dům i oplocení. Takže vás čeká i výběr vhodného plotu k vašemu domu a zahradě.

Výběr je široký a tak si můžete vybrat plot, který bude splňovat vaše požadavky a očekávání. Plot můžete mít ze dřeva, plastu, betonu, kovu, kamení, z cihel či z kombinací různých materiálů. Také můžete udělat i živý plot nebo si živým plotem doladit stávající plot. Výběr materiálu se může odvíjet od toho, v jakém stylu máte postavený dům, v jakém stylu máte zahradu a čemu dáváte přednost a jakou práci v následujících letech chcete plotu věnovat. Například dřevěný plot vyžaduje více údržby než plot plastový či betonový.

vysoký plot

Také si určete, co vše od plotu očekáváte. Právě třeba betonový plot se dřevem vypadá velmi elegantně, nepůsobí jen jako betonová zeď a zároveň skvěle odhluční okolí a skryje vás před zraky kolemjdoucích. To můžete využít, právě když bydlíte u hlučné silnice, či u frekventovaného chodníku nebo na místech, kde chodí hodně lidí a jezdi mnoho cyklistů a aut. Betonové ploty jsou velmi oblíbené, protože poskytují dostatek soukromí, ticho a také větší pocit bezpečí. Tento plot je také náročnější zdolat.

plot u domu

Betonový plot se dřevem nebo další kombinace materiálů se hodí právě tam, kde nevíte, jaký materiál vybrat. Chtěli byste mít třeba jen dřevěný plot, ale zároveň chcete využít výhody betonového plotu a tak je možné to vše zkombinovat a doladit si plot podle vašich představ a spokojenosti. Můžete využít výhody jednoho materiálu a vše propojit. Také na různé části zahrady lze dát i jiné druhy plotů. Výběr je široký a vy si můžete navrhnout plot na svojí zahradě přesně tak, aby to vyhovovala vám. Můžete se nechat inspirovat i již vytvořenými a realizovanými ploty na jiných zahradách.