Jak na zdravou a mladistvou pleť

Posted under Výrobky On By

Přemýšlíte čím zpomalit příznaky stárnutí? Většinou jde o vrásky. Málo kdo je vítá s radostí a většina žen se je snaží zamaskovat. Za menší elasticitu kůže a ke vzniku vrásek dochází právě kvůli nedostatku kolagenu. Kolagen se přirozeně vyskytuje v lidském těle, ale s přibývajícím věkem jeho produkce klesá. A tím dochází nejenom ke vznikům vrásek, ale také k jejich prohloubení.

Úbytek kolagenu se neprojevuje jen na kůži, ale téměř na celém těle. Při jeho nedostatku se zhoršují vlasy i nehty, zuby jsou křehčí. Kolagen se vyskytuje také ve svalech, šlachách i kloubech, tedy v celém pohybovém aparátu. A při jeho nedostatku dochází k lupání kloubů a bolestem zas i kloubů.

vyvážená strava

Ze zdravotních i estetických důvodů je možné doplnit čistý kolagen na pleť. Díky jeho doplnění a pravidelnému doplňování kvalitního a čistého kolagenu uvidíte pozitivní změny nejenom na kůži, ale ve všech výše zmíněných oblastech. Pleť bude pružnější, vrásky budou jemnější a nebudou se prohlubovat, také se zpomaluje vznik nových vrásek. Kolagen pomáhá také bojovat s celulitidou.

zdravé tělo

Samozřejmě je třeba myslet i na zdravý životní styl a také doplnění i dalších vitamínů. Pro zdravou pleť je třeba doplnit i vitamíny z řady B i C. Na pleť je velmi důležité také pít dostatek tekutin, vynechat kouření a alkohol. Mít dostatek spánku a kvalitního odpočinku. Vyhýbat se stresu, mít naučené metody zvládání náročných životních situací. Je dobré také se cítit v psychické pohodě a k tomu pomůže i pravidelné péče o duševní zdraví. Zdravý a pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu také velmi přispěje k zdravé pleti, ale celkově i ke zdravému tělu. K tomu všemu, když doplníte čistý a kvalitní kolagen, tak si všimnete velké změny na pleti, vlasech, nehtech, zubech i na pohybovém aparátu. Cítit se dobře a vypadat dobře lze v každém věku.