Jak na nákup?

Posted under Výrobky On By

Nic není zadarmo. A proto všichni chodíme nakupovat, abychom vůbec mohli nějak fungovat. Bez věcí, které jsme si koupili bychom toho asi moc nezvládli, protože v dnešní době už si člověk musí koupit všechno, aby to měl a mohl to používat. Není možné někam přijít a něco si vzít zdarma, takhle už to v dnešní době nefunguje. Dříve si lidé hodně pomáhali, dnes už každý musí spoléhat jen na sebe nebo na svou rodinu. Neexistuje moc přátelství, kde si lidé pomáhají navzájem, proto je velké překvapení, když nějaké takové přátelství najdeme. Je jich totiž opravdu velmi málo. Lidé jsou sobečtí a neradi lidem dávají to, co mají oni sami navíc a radši si toho nechají. Příkladem jsou velkoobchody, supermarkety, kde se každý den vyhodí několik kilogramů jídla a různých věcí, které se zdály pro zákazníky nevhodné a nikdo si je nekoupil.

obchod

Všechny takovéto produkty skončí v jednom velkém kontejneru místo toho, aby je supermarkety rozdaly lidem, kteří to potřebují. Je tolik lidí bez domova, kteří se na ulici dostali omylem a nemohou za to. Ne všichni jsou samozřejmě chudáci, někteří si za to mohou sami, ale jsou tu i takoví, kteří by si to zasloužili, protože se z toho nemají, jak dostat. Ne, ono se to totiž raději vyhodí.

nákup

Když jsme u toho obchodu a nakupování, rovnou je třeba si říct pár zásad, jak nakupovat. Právě při nakupování totiž dochází k nejvíce zbytečného odpadu. Zlobou jsou sáčky, které používáme naprosto na všechno. Zkuste je někdy vyměnit za látkové sáčky, které se dají koupit, nebo je úplně přestaňte používat a ovoce a zeleninu nebalte. Samozřejmě pečivo se balit musí, od toho jsou ale v obchodech papírové pytlíky. Také zvažte, do čeho celý nákup dáte. Pokud máte doma igelitku, použijte ji, ale úplně nejlepší je použít například proutěný košík https://www.lepaso.cz/Proutene-kosiky-c12_764_3.htm, nebo nějakou plátěnou tašku, zkrátka cokoliv, co budete používat stále opakovaně. Tašky si někde uložte a použijte je na další nákup, i taková blbost naší planetě hodně pomůže.