Debaty o politice

Zajímáte se o politiku? Pokud ano, tak jistě víte, že není radno se o politice jenom tak s někým bavit. Kolikrát se mi to ani nevyplatilo. Vzpomínám si totiž, jak jsme minulý rok slavili babiččiny narozeniny, která měla šedesátiny, takže jsme u ní všichni byli. A měla krásnou oslavu a taky skvělý dort a pil se tam alkohol ve velkém. A to asi jako na všech oslavách starších lidí. Alkohol tam tekl proudem. Měli jsme tam puštěné rádio. A potom, když byla nějaká pauza v rádiu, tak tam dali nějakou reklamu, která měla politický charakter. A potom to začalo. Protože babička, už nějak při ovíněném stavu, začala něco motat o tom, že tu politickou stranu nesnáší a toho politika nemůže ani vidět ani slyšet. Zatímco můj otec se taky do toho pustil a řekl úplně pravý opak. Takže se oba dva začali hádat. Bylo mi to trapné, že se máma se synem hádají. Copak se to sluší? A hlavně v takové krásné chvíli, kdy má babička narozeniny.

Politika je někdy dost složitá.

A to ještě syn s matkou a v tak pokročilém věku. Takže to vůbec nechápu a opravu dost mě to mrzelo. Vždyť jak se někdo může hádat kvůli hloupé politice? Úplně jsem toho litovala, že jsem raději nepustila místo rádia nějakou hudbu ze svého mobilního telefonu, protože tam by se absolutně nestalo, že by tam byla nějaká politická reklama či něco podobného.

Politika je opravdu všude, i když to nevnímáte.

A hádka trvala asi dvacet nebo třicet minut. Naštěstí to pak ustalo, ale ještě půl hodiny bylo takové dusno, potom se to rozpustilo a už jsme si užívali oslavu. A taky musím říct, že ta situace mě trápila ještě dlouho. A tady jde vidět, že politika opravdu není vhodné téma a je opravdu lepší se jí držet zpátky. Pokud nemáte k sobě nějakého kamaráda nebo partnera, který je na stejné politické vlně jako vy, tak si raději dejte pozor a o politice se s nikým moc nebavte. Nebo nemáte politiku rádi? Já, abych pravdu řekla, že si občas něco přečtu, ale nenervuji se.