Chodíte pravidelně k zubaři?

Posted under Společnosti On By

To první, čím druhého člověka zaujmete, když promluvíte nebo se usmějete, jsou bezesporu zuby. Zaujme Vás čistota a bělost, rovnost i jiné drobnosti. Již od dětství nám bylo vštěpováno, že si máme každé ráno a večer poctivě zuby čistit, i když se nám hlavně mnohdy večer už nechce. Také jsme jako malí chodili dvakrát ročně na preventivní prohlídku k zubaři. V dospívání a dospělosti už to bylo většinou na každém, zda prohlídku podstoupí. Někdo chodil dále pravidelně, protože nechtěl mít v budoucnu se zuby problém, někdo se zubaře bál, a proto už ze strachu do ordinace nevkročil řadu let, dokud ho bolesti zubů nedostihly.

zuby zdravé zuby úsměv

Pokud si dobře všimneme, pokud v dnešní době k zubaři pravidelně nechodíme, po nějakém čase nás zubař jednoduše vyškrtne ze své péče, aby měl prostor pro jiné zájemce. A když jednou nastane den, kdy zubaře nutně potřebujeme, zpět už nás nevezme. Zubařů celkově po České republice je velmi málo. Může to být hlavně délkou studia na doktorské vzdělání. A proto je velký problém si zubaře najít. Všichni mají plný stav a kapacitu pacientů. Lidé už nehledají zubaře v místě svého bydliště nebo zaměstnání, dokonce se poohlížejí a zjišťují, zda by je některý nevzal do péče i z jiných měst republiky, dokonce i krajů.

zubař pacientka dítě zuby

Pokud někoho například z Ostravy vezme pod sebe jako pacienta zubař z Brna, pacient je přešťastný a neváhá k němu dvakrát ročně dojíždět, protože když bolí zuby, nepomůže Vám nic. K dispozici jsou také soukromé kliniky, které mohou ale i nemusí spolupracovat s danou zdravotní pojišťovnou, kterou třeba máte, nicméně i toto nemusí být odrazením. Člověk, když prostě potřebuje zubařskou péči, je ochotný slevit v mnoha věcech. Pokud bydlíte například v Praze, kde je množství lidí ohromné a zubařů je tam také málo, nemusíte zoufat. V zubní ordinaci Praha mají stále volné místo k ošetření Vás a celé Vaší rodiny. Objednávat se můžete na konkrétní datum i hodinu, a dokonce si můžete vybrat i zubaře, který se o Vás postará.