Podlahová výpusť v bazénu slouží pro odpouštění vody z nádrže, to je vám celkem jasné. Slouží k tomu speciální ventily, jejichž součástí může být i víko výpustě Kripsol protivířivé https://www.chlorito.cz/viko-vypuste-kripsol-protivirive. Za jakých okolností je třeba vypouštět z bazénu vodu, a proč jsou výpustě v bazénech nezbytné?
Zazimování bazénu
Voda v zahradním bazénu zpravidla zůstává po dobu několika sezón, aniž by bylo nutné se jí zbavovat. Problém je však v tom, že v našem zeměpisném pásmu, pokud se nejedná o bazén s celoročně vyhřívanou vodou, musíme nádrž tzv. zazimovat. Probíhá to tak, že se z bazénu vypustí určité množství vody, konkrétně těsně pod hladinu skimmerů, a zbytek vody v nádrži zůstává přes zimu, načež se na jaře opět voda doplní. Zazimovaná nádrž musí být speciálně ošetřena přesnými postupy, aby bylo možno na jaře opět provoz bazénu bez problémů obnovit.
Při zazimování se nesmí také podcenit síla mrazivých teplot, a proto se na hladinu vody zavčasu pokládají zazimovací plováky, které brání roztahování ledu a případným deformacím či roztržením pláště bazénu.
Občasné čištění dna
Ani ta sebevýkonnější bazénová filtrace vám nezabrání spadu některých nečistot až ke dnu. Z tohoto důvodu se také dna musí občas čistit bazénovými vysavači, ale někdy je výhodnější namísto odsávání dna vypustit část vody skrze výpusť. Stává se to například tehdy, je-li ve vodě zákal, a je nutné zasáhnout k jeho likvidaci vločkovačem.
Vločkovač sloučí velmi jemné částice do větších celků – ? vloček, a ty se zčásti zachytí ve filtraci a zčásti dopadnou na dno. Odtud je možné je odsát vysavačem, ale vzhledem k tomu, že jsou mnohdy velmi jemné a lehké, a mohly by se ve vodě rozvířit, je snazší a efektivnější vypustit část vody spolu s nečistotami usazenými na dně. Podlahová výpusť se sice neuvádí do provozu tak často, ale bez ní se neobejdete vzhledem k tomu, že byste vodu z bazénu jinak museli vypouštět čerpadlem.