Poznáváme Rhodos

Přemýšlíte nad letní dovolenou v Řecku a láká vás poznat krásu řeckých ostrovů? V tom případě máte celou řadu možností, kam se vydat. Pokud vás lákají nejen krásné pláže, ale také kulturní památky, které vám připomenou slavnou historii této země, pak si rozhodně nenechte ujít zájezdy na Rhodos, které jsou skvělou volbou pro turisty všeho věku. Mladí turisté jistě ocení noční život některých zdejších letovisek a měst, rodiny s dětmi čisté pláže a mírně se svažující pláže spolu s příjemnou atmosférou a všichni milovníci umění si jistě zamilují fakultativní výlety za krásami tohoto ostrova.

Díky velké koncentraci památek je Rhodos často označován za muzeum pod širým nebem. Lákají-li vás tedy historické památky, těžko byste hledali lepší místo pro vaši letní dovolenou. Turisté přijíždějí na Rhodos také kvůli zdejší malebné přírodě, která vytváří oslnivé scenérie. Prohlédněte si aktuální zájezdy na Rhodos od desítek CK přehledně na jednom místě – aktuální přehled naleznete na webu www.newtravel.cz.

Hlavní město Rhodos

Pokud jste se rozhodli pro dovolenou na Rhodosu, pak si rozhodně nenechte ujít výlet do jeho hlavního města, které nese stejný název jako ostrov. Nachází se v jeho severní části a je oblíbeným cílem turistů zejména díky jeho historickým památkám. V srdci města naleznete Staré město, které je lemováno středověkými hradbami. Toulky Starým městem si užijí všichni milovníci umění a architektury. Spletité uličky, historické budovy a i přes davy turistů jedinečná atmosféra, vás zcela vtáhnou do víru dějin.

Staré město je rozděleno na tureckou část, ve které naleznete bazary a architekturu s jasně tureckými prvky a na část s jasně evropskými prvky středověku. Společně pak tvoří zajímavou směsici dvou poměrně odlišných kultur.

Rodinná dovolená na Rhodosu

Dovolená v Řecku je obecně velmi oblíbená mezi rodinami s dětmi a také Rhodos je skvělým místem pro rodiny s dětmi. Rodinná dovolená na Rhodosu jistě nadchne jak rodiče, tak děti!

Leave a Reply