Odpočiňte si v Jeseníkách

Milujete procházky horskou krajinou a nádherné výhledy do okolní krajiny? V tom případě byste měli jet na wellness pobyt do Jeseníků. V pohoří Hrubého a Nízkého Jeseníku se nachází spousta zajímavých míst a kulturních památek, které stojí za navštívení. Toto pohoří na východě naší republiky je rovněž rájem všech milovníků wellness pobytů, kteří si toto pohoří zamilovali a rádi se zde vracejí. Pokud toužíte po kvalitním wellness pobytu v Jeseníkách, určitě navštivte stránky slevových portálů, kde naleznete slevy na wellness pobyty. Pak už si stačí jen vybrat pobyt, který splňuje všechny vaše požadavky, a můžete vyrazit.

Praděd – nejvyšší hora Moravy s nádherným výhledem

Nejvyšší horou pohoří Hrubý Jeseník je Praděd. Praděd je rovněž i nejvyšší horou celé Moravy a patří k nejnavštěvovanějším místům celé České republiky. Na Praděd zamíří ročně tisíce návštěvníků, aby si z místní rozhledny vychutnali úchvatný pohled na celou okolní krajinu. Nejvyšší hora Hrubého Jeseníku je během zimních měsíců výchozím bodem všech milovníků zimních sportů. Ski areál Praděd nabízí kilometry krásných sjezdovek v té nejvyšší kvalitě a rovněž z Pradědu vede i velké množství běžeckých tras. Přestože na Pradědu panuje po většinu roku velmi drsné podnebí, určitě byste jej měli během vašeho wellness pobytu v Jeseníkách navštívit a vychutnat si všechny jeho krásy.

Wellness pobyt uprostřed lesů s nejčistším vzduchem ve střední Evropě

Necelých deset kilometrů od této dominanty Jeseníků a o pár set nadmořských metrů níže se nachází Karlova Studánka. Tato horská obec s nejčistším vzduchem ve střední Evropě je místem klidu a odpočinku. Lázně Karlova Studánka jsou obklopeny hustými lesy a poskytují všem lázeňským hostům potřebný klid při jejich pobytu. K léčbě nejrůznějších onemocnění a poruch jsou využívány místní vulkanické minerální prameny. Jeden z pramenů můžete na vlastní oči zahlédnout v Pitném pavilonu.

K nejoblíbenějším wellness aktivitám v lázních patří návštěva bazénového komplexu. Bazén se slanou vodou má příjemnou teplotu kolem 33°C. Pro uvolnění a prohřátí vašich svalů pak doporučuji navštívit jednu z vířivek nebo finskou saunu. Další oblíbenou aktivitou je procházka po naučné stezce Bílá Opava. Při procházce údolím přes různé mosty a lávky spatříte nádherná místa, která vytvořila sama matka příroda.

Leave a Reply