Dovolená na řeckých ostrovech

Řecko je zajímavou zemí s dlouhou historií a okouzlující krajinou, vytvářející nádherné scenérie. Řecko je známé zejména svým kulturním bohatstvím, které můžete obdivovat na pevnině, stejně jako na řeckých ostrovech. Máte-li tedy rádi historii, sochařství, architekturu nebo výtvarné umění, na dovolené v Řecku se budete cítit jako v ráji. Navíc můžete vybírat z opravdu pestré nabídky zájezdů do nejrůznějších řeckých letovisek, ale také známých měst, které se nenacházejí přímo na pobřeží.

V tomto článku jsme si pro vás připravili přehled nejvyhledávanějších řeckých ostrovů, které jsou oblíbeným cílem dovolené v Řecku. Zájezdy na tyto řecké ostrovy jsou tedy prověřeny velkým množstvím spokojených turistů.

Kréta

Největším ostrovem Řecka je Kréta, která je kolébkou evropské civilizace. Naleznete zde velké množství krásných měst s unikátními historickými památkami, stejně jako krásná přímořská letoviska s pestrou nabídkou hotelů, apartmánů a penzionů, v nichž se můžete ubytovat. Dovolená na Krétě je výbornou volbou pro rodiny s dětmi, mladé turisty hledající zábavu, ale také pro seniory – každý si může najít letovisko, které bude vyhovovat jeho požadavkům. Výhodou dovolené na Krétě je možnost pestrých fakultativních výletů.

Rhodos

Dalším oblíbeným ostrovem Řecka, který je také proslulý svým kulturním bohatstvím, je Rhodos. Kromě památek nabízí Rhodos také nádherné pláže, které jsou skvělým místem pro nerušený odpočinek s míchaným koktejlem ve stínu slunečníku, ale také pro vodní a plážové sporty. Chcete-li podniknout zajímavý výlet na Rhodu, rozhodně si nenechte ujít návštěvu stejnojmenného hlavního města, nebo města Lindos.

Santorini

Jedním z bezesporu nejosobitějších ostrovů Řecka je Santorini. Nádherný ostrov sopečného původu, jehož dominantou jsou bílá města lemující sopečnou kalderu, si na první pohled zamilujete. Bílé domy jsou v oslnivém kontrastu s azurovým mořem a blankytným mořem. Není divu, že je právě Santorini oblíbeným cílem fotografů z celého světa. Zájezdy na Santorini jsou také oblíbenou volbou mezi novomanželi, kteří sem přijíždějí prožít své líbánky.

Leave a Reply