Chcete-li sedět zdravě, pořiďte si kvalitní kancelářskou židli

To, na čem v kanceláři sedíte, je snad tím nejdůležitějším kusem nábytku v celé místnosti. Samozřejmě, že je velmi důležitý celkový vzhled místnosti a to, abyste se v ní cítili příjemně a útulně. Jistě se ale shodneme na tom, že moc příjemně se cítit nemůžete, když Vás něco bolí. A práce nesprávně zvolená židle může způsobovat nepříjemné bolesti. Pro dlouhodobé sezení v kanceláři se totiž nehodí jen tak ledajaké židle, ale rozhodně byste měli vybírat židle kancelářské.

Protože dlouhodobé sezení není pro naše tělo přirozené, musíme mu poskytnout náležitou oporu, abychom vydrželi vsedě po celou pracovní dobu a potom se necítili celí rozbolavění a rozlámaní. Proto bychom měli vybírat takové židle kancelářské, které podporují zdravý způsob sezení. Ty musí splňovat několik základních požadavků. Jedná se především o tyto:

  • Nastavitelná výška sedu
  • Anatomický tvar sedáku i zádové opěrky
  • Pohodlný a dostatečně široký sedák
  • Možnost otáčení o 360°
  • Výškově nastavitelné područky
  • Stabilní, odolný a snadno pohyblivý podvozek

Tato kritéria jsou velmi důležitá, aby nám sezení co nejvíce usnadnila. Možnost nastavení výšky sedu je velmi důležité, neboť poloha našich nohou udává polohu celého našeho těla. Sedák musí být pohodlný a dostatečně široký, aby nedocházelo k nepříjemným otlakům. Stabilní a pevný podvozek musí být vyroben tak, aby odolal každodenní velmi těžké zátěži. Pokud je kancelářská židle otočná, umožňuje nám to snadný pohyb kolem kancelářského stolu. Jestliže se u Vás již objevili bolesti zad, potom byste měli uvažovat o pořízení kancelářské židle zdravotní. Všechny tyto židle Vám přinášíme ve velmi široké nabídce a za opravdu skvělé ceny. Proto si neváhejte vybrat tu správnou židli i do Vaší kanceláře, či domácí pracovny a dopřejte si příjemné a zdravé sezení.

 

Leave a Reply